SV vil satse mer i fylkesbudsjettet!
Foto: Tom Nørbech
SV ønsker en mer offensiv satsning enn det som ligger i rådmannens forslag, og legger inn forslag til ekstra midler i flere sektorer!
Det er mye god politikk å finne i fellesforslaget fra SV, AP og SP. Partiene mener fylket må satse mer på visse områder, og legger inn ekstra midler der vi mener det trengs mest.
I forslagene fra de rødgrønne, finner du blant annet:
Samferdsel:
- Mer penger til Ruter for et bedre rutetilbud
- Mer penger så Ruter får redusert pris på ungdomskort til 350 kr
Skole:
- Styrking av fagopplæringa gjennom flere læreplasser og bedre oppfølging av lærlingene
- Opprette et utstyrsfond for å sikre godt og nok utstyr til de videregående skolene
Kultur:
- Opprette felles kulturkort for ungdom sammen med Oslo
SV ønsker dette og de andre forslagene dekt inn via et økt skatteanslag, mer realistiske rentekostnadder, reduksjon av bruk av egenkapital ved investeringer og reduksjon av avsetting til OPS fond. Dette er realistiske inndekningsforslag, som legger opp til å få gjennomført mer god politikk de neste årene.
Her finner du rådmannens forslag til budsjett, og her finner du hele forslaget fra de rødgrønne partiene:











