SV vil beholde industriarbeidsplassene!
Foto: Sønstrød fotografene
Vi registrerer at andre partier vil avindustrialisere Drammen og benytte de ledige arealer til kontorbygg og boliger, dette er vi imot!
SV vil jobbe for å beholde de industriarbeidsplassene vi har i Drammen, de er en viktig del av arbeidsmarkedet i byen. Det er ikke slik at alle skal jobbe på kontor eller i butikk. Vi ser det som en hedersbetegnelse at noen blir ”møkkete” på henda av jobben, da vises det at det er gjort et skillelig stykke arbeid. Boliger i nærheten av havnevirksomhet betyr støyproblemer, det vet alle som har vært på eller i nærheten av havna når for eksempel de losses olje på Holmen. De gamle havneområdene som etter hvert fases ut bør brukes til annen næringsvirksomhet ikke boliger.
SV vil arbeide for:
* Å styrke lokal næringsutvikling ved å gjenopprette næringsavdelingen i kommunen for å møte vekslende utfordringer i næringslivet på en offensiv måte
* Å regulere nødvendige nye næringsarealer som sikrer videreutvikling av byens næringsliv
* Å legge til rette for etablering av nye virksomheter, blant annet ved å etablere en inkubator virksomhet i kommunen
* At kommunen samarbeider med næringslivet om spesielle programmer som letter innvandreres inntreden i næringslivet
* At kommunen i samarbeid med næringslivet legger til rette for tilpassede arbeidsoppgaver for ulike grupper pensjonister
* Å utvikle Drammen havn etter vedtatt havnestrategi.
SV vil beholde industriarbeidsplassene i byen!
Rune Kjeldsen, ordførerkandidat for SV










