Hordaland må være en pådriver for kollektivfelt og bybane
Foto: Stig Marlon Weston
SVs samferdslepolitiske talsperson startet sitt virke som fylkespolitiker med et forslag om flere kollektivfelt og hurtigere bybaneutbygging.
- Flere parkeringsplasser i Bergen sentrum vil bety mer kø, sier SVs samferdslespolitiske talmann Tom Skauge. Han viser til det nykonstituerte byrådet i Bergen sitt erklærte ønske om flere parkeringsplasser i sentrum. I en interpellasjon til dagens tingsete i Hordaland fylkesting foreslo han at det ummiddelbart ble bedt om kollektivfelt på alle innfartsårer om morgenen (0600-0900), slik at bussene skal slippe å stå i de trolig enda lengre bilkøene.
- Hordaland må være en pådriver overfor staten og Bergen kommune for å få fart på videre bygging av Bybane i Bergen, sier Skauge. Og fremmet et forslag om at fylkeskommunen må be Bergen Kommune om å fremme en utbyggingsplan. Skauges forslag ble oversendt Hordaland kommunes samferdsleutvalg for videre behandling. I dette utvalget er Skauge selv nyvalgt medlem.
Sist endret: 01.11.2011 kl. 15:15











