Logo
NYHETSBREV 2. MARS
 

SV-ledelsen vil si nei til EUs vikarbyrådirektiv i regjering. Partiets landsstyre kalles inn til et ekstraordinært møte for å behandle spørsmål om å ta dissens i regjering.

 

Informasjonsleder i SV - vikariat

SVs informasjonsleder har permisjon for å jobbe for Kunnskapsministeren, og vi søker derfor hennes vikar.

Nytt investeringsfond for jernbanen

SVs Hallgeir Langeland vil ha et nytt statlig selskap som tar seg av utbygging av jernbane. Finansieringen skal sikres gjennom et stort jernbanefond.

 

- Ser frem til å redegjøre for komiteen

Stortingets kontroll- og konstitusjonskomite har vedtatt å åpne kontrollsak om tilskudd til selvforsvarskurs. - Jeg skal gjøre alt jeg kan for at Stortinget får den informasjonen det er behov for i denne saken. Jeg ser frem til å redegjøre for komiteen, sier barne-, likestillings- og inkluderingsminister Audun Lysbakken.

256 millioner kroner til miljøteknologi

SVs Alf Holmelid har vært en av pådriverne for å øke støtten fra Innovasjon Norge til å videreutvikle norsk industri innen miljøteknologi.

 
 
Her finner du våre folk på 1.mai

Alle SVs topp-politikere skal ut og holde appeller 1.mai. Her finner du oversikten over hvor du kan høre SVs tillitsvalgte.

 

 

 
Ukas blogg: Audun Lysbakken

Nordover

De siste dagene har jeg vært på reise i nord sammen med våre førstekandidater til stortingsvalget i de tre nordligste fylkene. Alliansen mot oljeboring utenfor LoVeSe minner om den fra EU-kampen – kystfolket, fiskerne, miljøvernerne og venstresiden finner sammen. Den alliansen kan bli noe mer, den kan bli et kraftfullt ja til bærekraft og fellesskap. Et optimistisk Ja til Nord-Norge, skriver Audun Lysbakken på bloggen sin.

 

 
Gi ditt innspill til SV

Gi oss direkte beskjed, ris & ros, forslag til politikk og andre innspill. Gi beskjed

 
Du mottar dette nyhetsbrevet fordi du er registrert som mottager hos oss
Er du ikke lengre interessert? Meld deg av